הקמה ועיצוב גינות

משלב הרעיון ועד העלה האחרון

 

עשיתם זאת!

קניתם בית פרטי עם שטח לגינה, ויש לכם חלום קטן שפועם בכם – לצאת לגינה ולהרגיש בבית. מקום בו תוכלו לארח בכייף או סתם לשבת ולהירגע, מרחב נעים ואסתטי בו הילדים יוכלו לשחק, טבע חי ונושם שיעטוף את הבית מבחוץ וישלים את החוויה באופן מושלם.

מצד אחד, יש לכם המון מחשבות בראש, אולי מסלעה, או פרגולה ובריכה קטנה, אולי צמח כזה או עץ פרי אחר, מצד שני, אין לכם מושג מה הם שלבי העבודה, מה מותר או אסור לעשות ובכלל מה מתאים ואפשרי בשטח שלכם, וכאן נכנס איש מקצוע לתמונה.

 
א.ב גינון אקספרס - הקמה ועיצוב גינות
א.ב גינון אקספרס - הקמה ועיצוב גינות
א.ב גינון אקספרס - הקמה ועיצוב גינות
א.ב גינון אקספרס - הקמה ועיצוב גינות
 

שלב ראשון: תכנון גינה - להגדיר את החלום

קודם כל, אנחנו מכירים אתכם, בפגישה משותפת אנחנו מקשיבים ומבינים מה החזון שלכם, מה הצרכים והרצונות שחשובים לכם, איך אתם רוצים להרגיש בגינה. אנחנו בודקים אם יש סגנון מיוחד שמועדף עליכם, אם יש לכם דרישות או אילוצים יוצאי דופן ומה התקציב שעומד לרשותנו. לאחר מכן אנחנו יוצאים לשטח מודדים ובוחנים את הקרקע, מאתרים מוקשים ונקודות בעייתיות, ממפים את החוזקות והיתרונות, ומבינים את היקף העבודה הנדרש.
לאחר מכן שולחים הצעת מחיר מסודרת אשר מפרטת את תכנית העבודה, עלותה ומשך הזמן לו אנו מתחייבים עד לסיומה.

שלב זה הינו שלב מכריע, כאשר האבחון, המיפוי וההתאמה נעשו באופן מעמיק ומדויק יתר שלבי העבודה הינם מהירים ויעילים, אין הפתעות ואתם יודעים בדיוק למה לצפות.

שלב שני: הקמת גינה - תשתית מנצחת לצמוח עליה

 

על מנת לעצב גינה כך שתחזיק מעמד לאורך זמן ותעבוד בצורה מיטבית חשוב מאד להכין את השטח בצורה היעילה ביותר.

מתחילים בפיתוח והכשרה של הקרקע להקמת הגינה, אשר כולל בתוכו הפיכת אדמה במידה ויש צורך, ניקוי השטח באופן מקיף וייסודי: מצמחיה, סלעים וכל דבר שלא רלוונטי לתכנית העיצוב. לאחר מכן מתכננים ובונים את מערך החשמל עבור תאורת הגן, מתקינים מערכת השקיה ממוחשבת, וממליצים להוסיף מערכת דישון ייחודית אשר מזינה את הצמחייה דרך המים, משביחה ומשמרת את איכות הגינה - שלושתם קבורים תחת האדמה בתעלות ייעודיות. בשלב זה נעשית גם הגדרת השטח על ידי תוחמים וגובלים על מנת לייצר תבנית ברורה בתוכה יעשה העיצוב.

בחלק הזה נדרשת המון חשיבה אסטרטגית וניסיון על מנת לדעת כיצד למקם את התשתית כך שלא תתנגש עם העיצוב החיצוני ועדיין תהיה נגישה ונוחה לתפעול.  זהו גם השלב בו, במידה וצצים אתגרים לא צפויים, ניתן לשנות ולמצוא פתרונות יצירתיים.

שלב שלישי: עיצוב גינה - עד לתוצאה המושלמת

 

עכשיו, לאחר שהקרקע והשטח מוכנים, ניתן להתחיל למצב ולהקים את האלמנטים שנבחרו לעיצוב – פריסת דשא, שתילת עצים וצמחים עם התחשבות במיקום ובאקלים, חיפוי קרקע באבנים או בעץ, סלעים, רהיטי עץ וכל מה שנבחר עבור הגינה. במידה ויש צורך, בונים ומרכיבים אלמנטים מיוחדים כמו בית עץ לילדים, מחסן, בריכת נוי וכד'.

זהו שלב המוקדש לליטושים ודיוקים, והמקום בו העין היצירתית של הגנן באה לידי ביטוי בצורה הגבוהה ביותר על מנת להגשים ולממש את החזון שלכם.

אנחנו ב- א.ב גינון אקספרס נשמח ללוות אתכם לכל אורך תהליך התכנון, הקמה ועיצוב גינות,

יד ביד עד לגינת החלומות שלכם